Aktualizováno: pondělí 7. leden 2019 14:05 Zveřejněno: čtvrtek 22. kvě 2014 8:34 Napsal Administrator

Konference

• EPS Conference on Plasma Physics - návod Jak se jede na EPS? včetně použitých dokumentů a registračních formulářů.

Formální záležitosti cestování studentů (ve výstavbě)

Studenti všech typu studia musí mít vyplněnou smlouvu. /Netýká se studentů, kteří jsou na FJFI zároveň v pracovním poměru./
Ostatní formuláře jsou na Infotaji. Frekventované formuláře pro zahraniční cestu:

Frekventované formuláře pro domácí cestu:

Další užitečnosti:

Studium a praxe v zahraničí

• NEW: Asociace FuseNet nabízí financování dvojího druhu cest:
    - internship tj. krátkodobá praxe kdekoli v zahraničí (kterou si musíte samozřejmě dohledat a domluvit se svým školitelem sami)
    - educational event tj. mezinárodní zimní či letní škola, nebo v případě aktivní účasti (prezentace výsledků) i fúzní konference
    Podrobnosti o podmínkách financování a o tom, jak o podporu požádat, lze nalézt zde: http://www.fusenet.eu/funds
  • !! Erasmus Mundus: European Msc. in Nuclear Fusion Science and Engineering Physics !!
  • Národní agentura pro evropské vzdělávací programy.
  • Leonardo.
  • Dům zahraničních služeb: Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv
  • Studium a praxe v zahraničí na ČVUT. Leonardo, Erasmus, .etc.
  • Stáže na JETu: především info na webu http://www.jet.efda.org/.
  • Možná školení na ITERu:"To apply please send an email with your RESUME and a MOTIVATION LETTER containing the dates and topics for your intership in ENGLISH to Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.". Další info mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuální akce:

• NEW: Březen 2019 (poslat abstrakt do 31. 01. 2018): XII INTERNATIONAL CONFERENCE FOR YOUNG RESEARCHERS "TECHNICAL SCIENCES. INDUSTRIAL MANAGEMENT""TECHNICAL SCIENCES. INDUSTRIAL MANAGEMENT"; pozvánka; přihláška
  • Letní školy o fúzi, které jsou doporučovány zejména studentům magisterského studia a doktorandům - mohou letos poprvé žádat o podporu z grantu EU, který spravuje konsorcium FUSENET. To je výrazně zlevní, zpravidla ale pouze pro vybrané studenty. O této podpoře se již přímo na svých stránkách zmiňují letní školy v Německu IPP Summer University on Plasma Physics and Fusion Research (více fyzikální), International School on Fusion Technologies (více inženýrská). Zatím fakticky není jisté, které letní školy podporu FUSENET získají, ale u těchto dvou to vzhledem k jejich vysoké kvalitě všichni očekávají. Zároveň (zejména pro mladší) velmi doporučujeme prakticky zaměřenou letní školu SUMTRAIC na tokamaku COMPASS na konci srpna. Katedra fyziky se bude snažit finančně podpořit doplatkem (na cestu apod.) v prvé řadě ty studenty, kteří získají výše uvedenou slevu od organizátora letní školy. Další školy v oboru fyziky plazmatu a MCF: ITER letos v Austinu v USA, Kudowa v Polsku, Kiten v Bulharsku, Culham Summer School, ... viz např http://ieee-npss.org/directory-of-plasma-conferences/. V případě zájmu o letní školu v oboru inerciální fúze se prosím obracejte přímo na pana profesora Jiřího Limpoucha. Dalšími hledisky, podle kterých se bude rozhodovat o případné podpoře katedry na letní cesty bude prospěch studenta a jeho dosažené vzdělání.

Proběhlé akce:

Komentáře studentů k možnostem zahraničních stáží:

• Ondřej Kudláček, podzim 2009: V současné době má ČVUT jen velmi málo vhodných partnerských škol, přes které by mohl student zaměření FTTF vyjet do zahranicí na kratší dobu (tj. 1 nebo 2 semestry). Zkusil jsem se proto zastavit v Evropské kanceláři Odboru pro mezinárodní vztahy (viz. http://www.cvut.cz/informace-pro-studenty/studium-v-zahranici/erasmus) a zjistit, zda by se s tím dalo něco udělat. Bylo mi řečeno, že je možné dojednat partnerskou dohodu o výměně studentů na úrovni katedry, tj. pokud by měl někdo z našeho zaměření zájem vyjet, je možné domluvit se s institucí, která nabízí podobný studijní program a podepsat dohodu o výměně studentů. Rektorát to prý podporuje a neklade překážky, nicméně iniciativa a veškeré dojednávání je na nás. Na následující akademický rok je nutné dohodu uzavřít nejdéle v termínu podání přihlášek na program Erasmus (obvykle začátek prosince). Ve výjimečných případech jsou prý ochotni počkat do konce prosince. Je proto potřeba začít s dojednáváním hodně brzy. Pokud by měl někdo zájem tohoto způsobu výjezdu využít, doporučuji zjistit detaily co nejdříve na Odboru pro mezinárodní vztahy, informace mnou podané mohou být nepřesné.