Hands on CERN

Zveřejněno: pondělí 8. říjen 2018 17:51 Napsal Miroslav Myška
Dne 12.10.2018 proběhne akce Hands on CERN, kde budou mít studenti FJFI možnost obeznámit se s fyzikou která se studuje na urychlovači LHC v CERN formou přednášek a cvičení. Přednášky na danou tématiku uvedou studenty do tajů částicové fyziky a fungování dnešních moderních experimentů. Cvičení, které budou následovat po přednáškách, umožní studentům přímo vyzkoušet, co obnáší práce částicového fyzika v CERN. Zhruba 14 studentů bude na základě jejich aktivity během cvičení a jednostránkové eseje kde projeví svůj zájem o částicovou fyziku, vybráno na exkurzi do CERN, která proběhne ve dnech 18.-21.11.2018.

Z důvodu limitovanej kapacity na cvičeních se zaregistrujte nejpozději do 10.10.2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Odevzdání eseje je nutnou podmínkou pro exkurzi do CERN. Eseje zasílejte nejpozději do 11.10.2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Více informací najdete na: https://handsoncern.cz