Jsme partnerem mezinárodního projektu Erasmus+ TEACHENER

Zveřejněno: úterý 6. prosinec 2016 6:56 Napsal Jaroslav Krbec

logo web retinaFakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze se stala jedním ze 7 partnerů projektu TEACHENER, spolufinancovaným Evropskou komisí z programu pro strategickou spolupráci Erasmus+. Cílem projektu je začleňovat humanitní a společenské vědy ve výuce energetiky. TEACHENER je tříletý projekt, jenž začal 1. září 2016. Je koordinován univerzitou Mikuláše Koperníka v Toruni (Polsko) a zahrnuje spolupráci se sedmi partnery ve čtyřech zemích EU: v Polsku, Německu, v České republice a ve Španělsku.

TEACHENER má za cíl zaplnit mezery mezi humanitními a společenskými vědami a výukou energetiky na univerzitách v Evropě začleněním znalostí z humanitních a společenských oborů do oblasti vysokoškolského vzdělávání technického směru. Partneři budou vytvářet tzv. "Edu-Kit", flexibilní množinu výukových modulů pokrývajících různorodá témata týkající se energetiky z pohledu společnosti, a budou testovat tyto výukové moduly při výuce na vysokých školách a během dvou studentských zimních škol. Prostřednictvím projektu TEACHENER budou studenti energetiky získávat mezioborové zkušenosti, znalosti a schopnosti v oboru humanitních a společenských věd, což jim umožní lépe zaplňovat nové pozice trhu práce reflektující posun ke společnosti založené na znalostech a přechod k "fair" energetice. Koordinátorem projektu TEACHENER na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..