Úspěch studentů EJČF na CERN Summer School 2016

Zveřejněno: čtvrtek 3. listopad 2016 6:56 Napsal David Horák

Úspěch studentů EJČF Marka Matase, Jakuba Kvapila a Matouše Vozáka s projektem ParticleGO v soutěži Hackaton na CERN Summer School 2016...

Tento rok se několik studentů EJČF zúčastnilo CERNské letní školy, kde se každým rokem pořádá víkendová soutěž v programování - CERNský Hackaton. Naši studenti se spolu s několika dalšími zahraničními studenty do této soutěže zapojili s projektem ParticleGO, hrou pro mobilní telefony, která hráče provede historií částicové fyziky a umožní mu osahat si na vlastní kůži největší objevy na tomto poli vědy. Za víkend se jim podařilo hru uvést do takového stavu, že na soutěži obsadili první místo, a díky tomu získali privilegium jet do Londýna na Mozilla Fest, kde reprezentovali CERN a naši katedru resp. fakultu prezentací svého projektu před slavnýmí jmény světa IT.

Složení týmu: Pablo Panero - Španělsko | Jakub Kvapil | Gihan Lakmal - Srí Lanka | Pawel Drozdowski - Polsko | Matouš Vozák | Marek Matas | Irene Bachiller - Španělsko