• Katedra fyziky nabízí studium v oborech: matematická fyzika, experimentální jaderná a částicová fyzika, fyzika a technika termojaderné fúze a fyzikální technika.
  • V rámci matematické fyziky jedna z nejúspěšnějších skupin se zabývá i náhodnými kvantovými procházkami.
  • Katedra fyziky se také účastní velkých mezinárodních experimentů jako jsou ATLAS, ALICE a Aegis v CERN nebo STAR v BNL.
  • Na katedře působí odborníci a studenti, kteří se zabývají i teoretickou částicovou a jadernou fyzikou.
  • Jedním z významných pracovišť je i tokamak Golem, na kterém se studuje fyzika plazmatu.

Přihlášky na CERN School

Zveřejněno: úterý 19. leden 2016 10:22 Napsal Vojtěch Pacík

Nepropásněte blížící se termín uzávěrky dvou nadcházejících letních studentských škol pořádaných ve spolupráci s CERN: CERN-JIRN European School of High-Energy Physics (12. února 2016) a CERN Summer School (27. ledna 2016).

2016 CERN-JIRN School of High-Energy Physics  se uskuteční 15. - 28. června 2016 v norském Skeikampen (blízko Lillehammeru). Škola je primárně zaměřena na studenty doktorského studia experimentálních oborů v oblasti fyziky vysokých energií, ale ucházet se mohou i mladší studenti. Více informací na http://cern.ch/PhysicsSchool/ESHEP/ESHEP2016

2016 CERN Summer School se koná po dobu 8 až 13 týdnu během od června do září. Kromě přednášek se účastníci podílí na plnění úkolu ve spolupráci s odboríky z CERNu-  Více informací http://jobs.web.cern.ch/join-us/summer-student-programme-member-states