Úspěch studentky KF na letní univerzitě ETE v ČEZ

Zveřejněno: neděle 13. září 2015 16:39 Napsal Michal Křelina

logoCEZAž k reaktoru se dostalo 34 studentů z šesti technických vysokých škol. A i když jsou prázdniny teprve ve své polovině a venku je ideální počasí na koupání, tak vysokoškoláci dva týdny dobrovolně usedali do lavic v učebnách Školicího střediska Jaderné elektrárny Temelín. Závěrečný test pak udělal tečku za jubilejním desátým ročníkem Letní univerzity v Jaderné elektrárně Temelín.

Studenti FJFIVíce než tři desítky přednášek, návštěva reaktorového sálu a dalších důležitých částí elektrárny, ale i přes dvě stovky kilometrů ujetých na kole stačili zvládnout studenti během dvou týdnů odborné stáže v Jaderné elektrárně Temelín. Nabitý program, který denně začínal v 8 hodin a končil zpravidla v sedm večer a někdy i déle, dnes uzavřel vědomostní test. Lektoři z Temelína na studenty nachystali 26 otázek průřezově přes všechny klíčové obory jaderné elektrárny. Nejlépe si s nimi poradil dvaadvacetiletý Milan Lecián z třetího ročníku Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Praha. Třetí místo pak dostala studentka Kateřina Jiráková z FTTF.

Tradičním hostem závěrečného dne Letní univerzity je předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, která se studenty besedovala při všech deseti ročnících Letní univerzity.
Opravdu jsem žádný ročník nevynechala, ale je to spíš štěstí, i když se vždy snažím na besedu přijet. Je to totiž příležitost poskytnout studentům informace, ke kterým se nemusí v rámci klasického studijního programu dostat a pro mě naopak možnost poslechnout si, co si o nás myslí. Absolventy Letní univerzity potkávám v Temelíně, Dukovanech i u nás na úřadě a musím říci, že jsem ráda, protože jejich reference jsou vynikající,“ uvedla Drábová.

Více informací o Letní univerzitě ETE najdete na http://www.kdejinde.cz/cs/studenti/letni-univerzita.html.