Článek o Hands on Particle Physics v ALICE Matters

Zveřejněno: pondělí 4. květen 2015 20:30 Napsal Vojtěch Pacík

V aktuálním vydání ALICE Matters, internetového bulletinu o novinkách v rámci experimentu ALICE (jednoho ze čtyř hlavních experimentů na urychlovači LHC) můžete nalézt článek o akci Hands on Particle Physics pořádané každoročně na naší katedře v rámci mezinárodního projektu International Masterclasses in Particle Physics. Ohlednutí se za již čtvrtým ročníkem této úspěšné a oblíbené akce najdete zde včetně zmiňovaného článku i videa o průběhu tohoto jednodenního semináře pro studenty středních škol se zájmem o fyziku.