Hands on CERN 2020

Zveřejněno: pondělí 5. říjen 2020 Napsal Lukáš Kramárik

handsoncern-1.pngChcete se dozvědět více o CERNu? Chcete se seznámit s fungováním experimentů na LHC a vyzkoušet si analýzu dat z experimentů? Chcete hledat podivné částice, měřit hmotu W nebo rekonstruovat Higgsův boson? Pak se přijďte zúčastnit akce Hands on CERN.

Příští akce se bude konat v listopadu, vždy v pátek od 13:30. V pátek 13. listopadu 2020 vám přineseme přednášky na téma částicové fyziky, v pátek 20. listopadu 2020 proběhnou cvičení, na kterých si budete moct vyzkoušet analýzu dat z reálných experimentů na LHC a v pátek 27. listopadu 2020 proběhne prohlídka ALICE experimentu živě přímo z CERNu.

Vybraní studenti se pak budou moci zúčastnit exkurze do CERNu! Více informací najdete ZDE.